Lampa do fototerapii noworodków – wypożyczalnia

Lampa do fototerapii noworodków NBB-I LED

Lampa NBB-I LED David Medical jest nowoczesnym i bezpiecznym urządzeniem medycznym przeznaczonym do fototerapii żółtaczki noworodków. Wypożyczany przez nas aparat jest następcą znanej lampy Bilibed firmy Medela. To właśnie dzięki lampom łóżeczkowym typu Bilibed możliwa jest fototerapia noworodka w domu, w przyjaznej i rodzinnej atmosferze, bez konieczności hospitalizacji i stresu.

Lampa do fototerapii noworodków

Naświetlanie noworodka w domu

Lampa do fototerapii noworodków NBB-I LED jest kompaktowa, dzięki czemu urządzenie można umieścić w łóżeczku dziecięcym zamiast materacyka. Od góry nakłada się na nią miękki kombinezon ochronny Bilicombi, w który należy ubrać dziecko (postępując zgodnie z rysunkiem znajdującym się na lampie). Niemowlę powinno być całkowicie rozebrane za wyjątkiem pieluszki. Naświetlanie noworodka przy żółtaczce należy poprzedzić karmieniem i przewijaniem.

Kombinezon do fototerapii noworodków

Fototerapia noworodka a oczy – zalety kominezonu

Kombinezon ochronny Bilicombi odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała i zapobiega wydostawaniu się światła niebieskiego na zewnątrz. Dzięki temu mama może cały czas być blisko dziecka, a okulary do fototerapii dla noworodków nie są potrzebne. Jest to dużym plusem, gdyż okularki do fototerapii u wielu niemowląt mogą powodować dyskomfort. Eliminuje to również ryzyko uszkodzenia wzroku w wyniku przemieszczenia się okularków.

Lampa na żółtaczkę przyspiesza rozkład bilirubiny

Lampa NBB-I LED emituje światło niebieskie o długości fali 400-550 nm, które przyspiesza rozkład bilirubiny i jej usunięcie z organizmu dziecka. W urządzeniu znajduje się tylko jeden przycisk ON/OFF („włącz”/”wyłącz”), co sprawia, że jego obsługa jest niezwykle prosta.

Żółtaczka u noworodka – ile trwa naświetlanie?

Naświetlanie niemowlaka przy żółtaczce trwa zazwyczaj 1-2 doby. Fototerapia w domu może być prowadzona wyłącznie pod kontrolą lekarza lub położnej.

Cennik dobowy

Lampa do fototerapii noworodków: 100 zł / doba
Kombinezon Bilicombi: 50 zł / doba
Przy wynajmie długoterminowym możliwa negocjacja ceny.

Najważniejsze zasady wypożyczalni

Wypożyczalnia prowadzona jest na terenie Wrocławia i okolic.
We Wrocławiu zapewniamy bezpłatny transport sprzętu!

W dniu wypożyczenia podpisujemy umowę najmu, do sporządzenia której są wymagane:
dowód osobisty oraz kaucja w wysokości 600 zł (płatna gotówką).

Płatność za wynajem jest odliczana od kwoty kaucji przy zwrocie sprzętu.

Wypożyczalnia zapewnia pomoc w obsłudze wszystkich urządzeń medycznych.
Nie ponosimy odpowiedzialności za efekty leczenia.

Zadzwoń lub napisz do nas:

605 620 825

kontakt@llux.pl

Szybkie zapytanie:

11 + 10 =